Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

Elektronik Sigara Sıvısı Hangi Maddelerden Oluşuyor?

2

Elektronik Sigara Sıvısı Hangi Maddelerden Oluşuyor?

Elektronik sigara likiti, elektronik sigara sıvısı, e-likit… Elektronik sigara likitleri olarak bilinen ve kullanıcılara aromalı buhar sağlayan elektronik sigara likirleri farklı firmalar tarafından farklı isimlerle anılıyorlar. Bunlara bir de Premium likitler eklenince elektronik sigara kullanıcılarının kafası büsbütün karışıyor. Bugün, Premium elektronik sıvısı olarak anılan ürünlerinin içeriği hakkında sizleri bilgilendirecek ve kafanızdaki Premium elektronik sigara sıvısı hangi maddelerden oluşuyor? sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

innovationbg-likit-2

“Elektronik Sigara Likit” Veya “Elektronik Sigara Sıvısı”

Elektronik sigaralarda kullanılan aromalı likit karışımları çoğunlukla elektronik sigara likiti olarak anılırlar. Elektronik sigara likitleri veya bilinen adıyla elektronik sigara sıvıları genellikle elektronik sigara likiti olarak anılırlar. Aslında elektronik sigara likiti tabirindeki likit, İngilizce “Liquid” kelimesinin Türkçeleştirilmiş halidir. Yani temelde elektronik sigara likiti ile elektronik sigara sıvısı aynı şeydir.

elektronik-sigara-likiti-temas-kpk

Elektronik Sigara Sıvısı Nelerden Oluşur?

Elektronik sigara likitleri temelde Q-Base olarak da bilinen saf su, vejeteryan veya propilen gliserin, meyve aroması ve de nikotinden oluşur. Bu bileşenler bir araya geldiğinde elektronik sigara sıvısı veya elektronik sigara likiti olarak bilinen malzemeler ortaya çıkar. Elektronik sigara sıvısı veya elektronik sigara likiti olarak bilinen malzemelerde çoğunlukla propilen gliserin kullanılsa da piyasada giderek Premium likitler daha fazla satılmaya başlandığını da belirtmek isteriz.

elektronik-sigara-likitleri-karistirma-1

Ancak elektronik sigara likitlerinin değişmeyen kısımları da mevcuttur. Örneğin Q – Base saf su, hemen hemen tüm elektronik sigaralarda kullanılır. Yine her türlü elektronik sigara likitinin değişmeyen bileşeni arasında aromalar bulunmaktadır. Aromalar, elektronik sigaraların değişmeyen bileşenleri arasında yer alır ve elektronik sigara sıvılarının bu denli çeşitli olmasını sağlayan şey aromalardır.

elektronik-sigara-kilo-verdirirmi-2

Yine gliserin de elektronik sigara likitinin vazgeçilmez bileşenlerinden birisidir. Gliserin, atomizer vasıtasıyla kolayca buhara dönüşebilen bir başka bileşendir. Aynı zamanda elektronik sigaralara yoğunluk kazandırmak için de kullanılan gliserin çoğunlukla PG Propilen Gliserin olsa da, vejeteryan gliserin de sıklıkla kullanılır ve vejeteryan gliserinin kullanıldığı elektronik sigara sıvılarına premium likit ismi verilir.

 

Premium Elektronik Sigara Sıvıları

Premium elektronik sigara sıvıları ya da bilinen adı ile premium elektronik sigara likitleri de yapı olarak PG elektronik sigara sıvılarına benzerler. İçimi çok daha rahat olan ve yoğun buhar veren bu elektronik sigara sıvılarının standart likitlerden en önemli farkları çok daha fazla VG içermeleridir. Bunun dışında içerik olarak premium likitlerin PG likitlerden bariz bir farkı yoktur.

blog-banner-2

Neden “Premium” Elektronik Sigara Sıvısı?

Vejeteryan likitler bitkilerden elde edilen  bir tür gliserin çeşidi olduğundan genellikle elektronik sigaraya ve elektronik sigara likitlerine şüpheyle yaklaşan kullanıcılar için idealdir. Premium elektronik sigara likiti aynı zamanda içimi kolay ve yoğun buhar verdiği için standart PG elektronik sigara likitinden çok daha kaliteli olarak anılır. Bu yüzden VG gliserin oranı yüksek elektronik sigara sıvısı genellikle “premium” olarak anılır.

 

 

 

 

 

2 Yorumlar
  1. Reply
    Editör Ocak 21, 2017 at 9:30 am

    Thanks A Lot!

Yorum Yap