Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

Gümrüksüz Alışverişin 30 Euro’ya İndirilmesi Ve Elektronik Sigara

3

 

Elektronik Sigara  Ve Gümrük…

Elektroniksigaraevi.net‘in blogunda da daha önce yazdığımız gibi yurt dışındaki sitelerden kendi elektronik sigaranızı getirtebilmeniz mümkün. Bunu yaparken, siparişinizin elinize 20 gün içerisinde ulaşacağını ve sipariş ile ulaşanın aynı olmaması gibi bir riskin de farkında olmalısınız. Üstelik yurt dışından getirteceğiniz elektronik sigaralar için bir de kargo masrafı ödemelisiniz ve siparişinizin gümrükte takılma gibi bir riskin daha bulunduğunu bilmelisiniz.

Geçtiğimiz günlerde gümrük mevzuatı üzerinde yapılan bir hukuki düzenleme ile, gümrüksüz alışverişinin 30 Euro’ya indirilmesi kararını aldı. Bunun üzerine biz de kendimizi, Gümrüksüz Alışverişin 30 Euro’ya İndirilmesi ,  elektronik sigara ve gümrük üzerine sizleri aydınlatmak zorunda hissettik.

 

electronik-sigara-cin-siparis-getirtme-gumruk-2

Kullanıcıları Nasıl Etkileyecek?

Tüm risklerine rağmen elektronik sigaranızı yurt dışındaki sitelerden tedarik etmek istiyorsanız ve bunun için Çin’deki siteleri tercih etmek istiyorsanız bazı şeyleri bilmelisiniz. 30 Euro’nun üstündeki elektronik sigaraları, likitlere ve yedek parçalar için risk söz konusu. Peki bu durum, elektronik sigara kullanıcıları için ne anlama geliyor?Gümrüksüz Alışverişin 30 Euro’ya İndirilmesi elektronik sigara kullanıcılar için risk teşkil ediyor mu?

Öncelikle, cihazları sipariş edebileceğiniz yurt dışı sitelerinden en popülerlerinde ürün alışverişinin genellikle dolar üzerinden yapıldığını belirtelim. Bu noktada kafanız karışmasın. Çünkü 1 Euro, aşşağı yukarı 1 Dolar’a eşittir. 1 Euro, 3,6 TL iken 1 Dolar 3,5 TL’ye denk geliyor. Yani hesaplamanızı yaparken Dolar ve Euro arasında çok büyük bir farkın olmadığının altını çizelim.

 

 

Neler Sipariş Edebilirsiniz?

Pek çok popüler elektronik sigaranın 30 Euro’nun üstünde bir fiyata satıldığını da belirtelim. Örneğin aynısını Elektroniksigaraevi.net Adresinde de bulabileceğiniz Wismec Redux 2/3 Mod Elektronik Sigara Gövdesi için ödemeniz gereken miktar 40 – 60$  arasında değişmektedir. Aynı durum, Joyetech’in elektronik sigara model serilerinden birisi olan eVic VTC Mini Serisi için de geçerlidir ve bu elektronik sigara modellerinin de fiyatları 32 ilâ 30$ arasında değişmektedir.

 

blog-banner-4

 

Elektronik sigarasını tüm risklerine karşın yurt dışından, özellikle de bir Çin Sitesi’nden almak istediğinizde sadece orjinalliğinden şüphe edilen elektronik sigara modellerini alabiliyorsunuz. Eski elektronik sigara modellerini de sipariş edip  alabilmeniz mümkün. Elektronik sigara likitlerinde ise çok daha farklı bir durum söz konusu. Popüler Çin Sitelerinde elektronik sigara likitlerinden ziyade elektronik sigara likitleri yapabilmeniz için gerekli olan malzemelerin satışı yapılıyor.

 

elektronik-sigara-kilo-verdirirmi-2

Popüler Çin Alışveriş Sitelerinden Likit Getirtmeye Çalışmak Hem Zor Hem De Karmaşık Bir Süreç…

Siparişleriniz Gümrüğe Takılırsa…

Eğer sipariş ettiğiniz elektronik sigara, yedek parça veya elektronik sigara likiti 30 Euro’yu aşıyorsa, sipariş ettiğiniz ürünlere veda etmenizin zamanı gelmiş demektir. Çünkü gümrük düzenlemesine göre bu ürünleri ülkemizden içeri sokmanız son derece zor. Bu tip durumlarda ürününüz hem satın aldığınız tedarikçiye geri gönderilir hem de Türkiye Sınırlarına ulaşana kadarki kargo masrafı sizden veya tedarikçi firmadan tahsil edilir.

 

İhtiyaçlarınızı Nereden Karşılayacaksınız?

Elektronik sigara, elektronik sigara yedek parçası ya da likitlerini tedarik etmek için güvenilir bir tedarikçi bulmak zordur. Bunu bir de yurt dışındaki site ve tedarikçiler için yaptığınızda durum daha zor bir hale gelmektedir. Buna bir de gümrük ile ilgili sorun ve mevzuatlar da eklenince yurt dışından elektronik sigara alma işlemi son derece karmaşık bir hal alıyor.

blog-banner-3

Bir elektronik sigara alarak sağlığınızı ve bütçenizi tehdit eden geleneksel tütün ürünleri ile aranıza bir mesafe koymak isterseniz Elektroniksigaraevi.net‘i tercih edebilirsiniz. Bugüne kadar 20.000 müşterisinin hiçbirinden bir şikayet almayan firmamızdan ihtiyacınız olanı rahatlıkla tedarik edebilirsiniz.

Soru Sor, Cevap verelim :)

Yorum Yap