Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

Elektronik Sigara Likitlerini Karıştırmak

3

Kullanıcıların Sık Başvurdukları Bir Yöntem: Elektronik Sigara Likitlerini Karıştırmak

Elektronik sigara kullanıcıları sıklıkla elektronik sigara likitlerini birbirleriyle karıştırırlar. Kullanıcılar bunu bazen elektronik sigara likitlerinin tat ve aromalarını değiştirmek için, bazen de e-likitin nikotin seviyesini düşürmek için yaparlar. Ancak nedeni her ne olursa olsun kullanıcılar hala elektronik sigara likitlerinin nasıl karıştırılması gerektiği konusunda yeteri kadar bilgi sahibi değiller. Bunu da elektroniksigaraevi.net‘e gelen sorulardan ve müşterilerimizin satış ofisimize geldiklerinde sordukları sorulardan anlıyoruz. Peki elektronik sigara likitlerini karıştırmak, likitin nikotin seviyesini düşürmekte etkili mi? Aromalar için aynısını yaptığımızda işe ne kadar yarar? İşte tüm merak edilen yanlarıyla elektronik sigara likitlerini karıştırmak…

 

Elektronik Sigara Likitlerini Karıştırmak, Tat Ve Aromada Ne Gibi Değişikliklere Sebep Oluyor?

Pek çok elektronik sigara kullanıcısının elektronik sigara likitlerini karıştırdıklarından söz etmiştik. Kullanıcıların bunu yapmasındaki ilk neden, aromalarda ve içimde farklılık yaratmak. Özellikle tütün aromalı likitler, baskın bir aroma ve kokuya sahip olmadıklarından dolayı pek çok likitle karıştırılırlar. Yani siz hem sigara içtiğinizdeki boğaz vurumu hissini yakalamak hem de çilek tadı ve kokusu alabilmek için tütün aroması ile çilek aromasını birbirlerine karıştırabilirsiniz.

 

elektronik-sigara-likitleri-1a

 

Aynı durum, süt, kurabiye, kahve aroması taşıyan likitler için de geçerlidir. Bu tip likitleri başka elektronik sigara likitleri ile karıştırarak kendi özel karışımlarınızı elde etmeniz mümkündür. Kullanıcıların bunu yapmasındaki esas neden, süt, kurabiye gibi likitlerin çok baskın bir aromaya sahip olmamasından ileri gelir. Elektroniksigaraevi.net Adresinde de görebileceğiniz üzere pek çok hazır likit de zaten size sütün yanında başka aromalar da sunar.

Elbette elektronik sigara likitlerini karıştırmak için ille de sütlü veya tütün aromalı bir elektronik sigara likiti kullanmak zorunda değilsiniz. Sitemizdeki Natura, InnovationBG gibi elektronik sigara likitlerini de birbirlerine karıştırabilir veya hazır karıştırılmış bir elektronik sigara likitini tercih edebilirsiniz.

 

Elektronik Sigara Likitlerini Karıştırmak: Nasıl Bir Yol İzlenmeli?(Aroma Karışımı İçin)

Eğer elektronik sigara likitlerini sadece farklı aroma karışımlarını elde etmek için karıştırıyorsanız tek dikkat etmeniz gereken şey likit aromalarının uyumuna dikkat etmektir. Örneğin çilek ile krema aromasını karıştırarak harika bir karışım elde edebilirsiniz. Elektroniksigaraevi.net‘de ayrıca çilek – krema karışımına sahip hazır bir premium likit de bulunmaktadır.

 

Elektronik Sigara Likitlerini Karıştırmak, Nikotin Seviyesini Etkiliyor Mu?

Bunun cevabı kesinlikle evettir. Hatta nikotin seviyesini düşürmek ve arttırmak, elektronik sigara kullanıcılarının özellikle başvurdukları bir yöntemdir. Özellikle sigarayı yeni bırakıp elektronik sigara kullanmaya başlayanlar bu yöntemle damak tatlarına uygun özel likit karışımlarını rahatlıkla elde edebilirler. Tek ihtiyacınız damak tadınıza uygun iki adet likit ve biraz da matematik bilgisi. Likitleri göz kararı karıştırmak için bunları kullanabilirsiniz.

Pek çok Premium Elektronik Sigara Likitinde damlalık bulunur. Damlalık hesabıyla da karışım elde edebilirsiniz. Ancak nikotin konusunda çok daha hassas birisiyseniz, bir tür ölçme gereci ile (üzerinde sayılar olan bir tür deney tüpü veya dijital tartı) de karışımlarınızı elde etmeniz mümkündür. Elektronik sigara likiti karıştırmak küçük oranda matematiğe ihtiyacınız var demiştik. Gelelim nikotin seviyesini belirlemek için yapmanız gerekenlere. Küçük bir oran hesabıyla kendi likit karışımınızdaki nikotin oranını hesaplayabilirsiniz.

 

 

Öncelikle elinizdeki her likitten eşit miktarda bir karışım elde etmek istiyorsanız mevcut nikotin oranlarını toplayıp ikiye bölmelisiniz. Eğer elinizde 0.3 ve 0.6 mg’lik iki adet elektronik sigara likiti bulunuyorsa bunları eşit oranda karıştırarak 4,5 mg veya 0,45 mg’lik nikotin seviyesine sahip bir likit elde edebileceğinizi aklınızda tutun. Daha karmaşık oranlar için daha karmaşık hesaplamalara ihtiyacınız vardır. Ancak kendi likit karışımlarınızı elde etmek istiyorsanız göz kararı bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

 elektronik-sigara-likitleri-karistirma-1

PG Ve VG Likitleri Birbirine Karıştırabilir Miyim?

Evet. Aslında elektronik sigaralarınız için makul bir karışım elde etmenin belki de en iyi yolu budur. Çünkü VG içeren likitlerin içimleri hem yumuşaktır hem de yoğun buhar verirler. Ancak bu likitlerin bir eksiği vardır. O da boğaz vurumu yapamamanızdır. Yani VG içeren premium likitler daha ziyade yoğun buhar için üretilmişlerdir. Ancak bu tip likitler bir sigaranın verdiği hissi vermezler. Bu yüzden yüksek VG içeren premium likitler genellikle PG oranı yüksek likitlerle (nikotin oranları 0.3-0.9 arasında değişen) likitlerle karıştırılırlar. Bu arada farklı yoğunluğa sahip likitlerden daha yoğun olanının tankta biraz daha dibe çökmesi sizi kesinlikle endişelendirmesin.

 

İki VG Veya PG Likiti Birbirine Karıştırmak Mümkün Mü?

Nikotin veya aroma… Sebep ne olursa olsun, her likiti birbirine karıştırmak mümkündür. Buradaki temel soru; sizin damak zevkinize ve içim şeklinize hangisi daha uygundur, onun cevabını verebilmektir. Damak zevkinize uygun karışım için kendi özel karışımlarınızı hazırlayın.

 

Elektronik Sigara Likitlerini Karıştırmak Elektronik Sigarama Zarar Verir Mi?

Hayır. Sadece ülkemizde değil, dünyanın pek çok yerindeki elektronik sigara kullanıcıları elektronik sigara likitlerini karıştırarak kendi özel karışmlarını elde ediyor. Eğer siz de elektronik sigaranızın aromasında değişiklik yapmak veya nikotin seviyesini belirlemek istiyorsanız elektronik sigara likitlerinizi karıştırmayı deneyebilirsiniz.

 

elektronik-sigara-kilo-verdirirmi-2

Elektronik Sigara Likitlerini Karıştırmak: Dikkat Edilecek Hususlar

 • Elektronik sigara likitlerinizi karıştırırken nikotin seviyelerine ve aromalarına dikkat edin.
 • Elektronik sigara likitlerinin farklı yoğunluğa sahip olduğunu ve karıştırdığınızda birinin biraz daha dibe çökeceğini unutmayın.
 • Likitlerinizi elektronik sigaranızın tankında karıştırıyorsanız likitleri karıştırın ve ardından biraz bekleyin.
 • Eğer boğazınız hassas ise, likit karışımınızda PG oranını düşük tutun.
 • Yoğun buhar isteyen bir kullanıcı iseniz, VG oranı yüksek Premiıum Likitleri tercih edin. KILO, Pulp, Ruthless, Turkish Delight dilediğinizi seçin ve farklı likitlerle karıştırın.
 • Likitleri karıştırırken bunu göz kararı veya damlalıkla yapabilirsiniz.
 • İki PG veya VG likiti veya Premium likitlerle VG likitleri birbirleriyle karıştırabileceğinizi unutmayın.

 

2 Yorumlar
 1. Reply
  Emre Erak Ocak 30, 2017 at 4:40 pm

  Eczaneden alınan gliserin ile likit yapılırmı

  • Reply
   Editör Şubat 1, 2017 at 3:20 pm

   Merhaba,

   Pek çok elektronik sigara kullanıcısı kendi likitlerini kendi üretme yoluna gitmektedir. Ancak bu konu biraz komplike bir meseledir. Bizim araştırmalarımıza göre, eczaneden alınan gliserin ile elektronik sigara likiti üretilmez.

Yorum Yap