Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

Elektronik Sigara Kilo Verdirir Mi?

4

 

Elektronik Sigara Kilo Verdirir Mi?

Elektronik Sigaranın Riskleri

Elektronik sigaraların sizleri geleneksel tütün ürünlerinden uzak tuttuğundan daha önce pek çok yazımızda söz etmiştik. ABD’de, Amerikan Gıda Ve İlaç Dairesi FDA, elektronik sigaralarla ilgili araştırmalarına devam ediyor. İngiltere’de elektronik sigara, sigarayı bırakmak isteyenlere hükumet tarafından bedava olarak dağıtılıyor. Elektronik sigaranın tüm bu pozitif özelliklerine ek olarak, tamamen zararsız olduğu ne yazık ki söylenemiyor. Yani elektronik sigaralar  her 10 sigara tiryekisinden yedisine sigarayı bıraktırsa da, tamamen zararsız değil. Ancak bugün, elektronik sigaralarla ilgili başka bir soruya değineceğiz: Elektronik Sigara Kilo Verdirir Mi?

 

elektronik-sigara-tatli-krizi-1

Tatlı Krizlerine Elveda!

Elektronik Sigara Dolaylı Yoldan Kilo Kaybetmenize Neden Olabilir!

Bu soruyu dolaylı yollardan “evet” olarak cevaplamak mümkün. Öncelikle elektronik sigaralarda kullanılan likitler, tatlı krizlerinizi önleyebilir. Yoğun aromalı buhar, iştahla yemek istediğiniz bir tatlının aromasını sizlere tattırabilir ve böylece sizin o tatlıya olan isteğinizi azaltıp kesebilir. Elektronik sigara likitleri -sizin de bildiğiniz üzere- pek çok farklı likit çeşidine sahiptir; doğum günü pastasından mısır gevreğine, dondurma aromalarından milkshake‘e kadar pek çok aroma arasından seçim yapabilirsiniz. Çikolatalı bir likit seçerseniz, aniden bastıran çikolata krizine karşı koyabilirsiniz. Bu da dolaylı yoldan sizin tatlı krizlerinizi sonlandırır ve kilo vermenizi hızlandırır.

 

elektronik-sigara-kilo-verdirirmi-2

İşte Çok Çeşitli Elektronik Sigara Likiti Aromalarından Birisi: Fıstıklı Likit

Sigarayı Bırakırken Elektronik Sigaradan Destek Alabilirsiniz

Elektronik sigaraların kilo vermenize dolaylı bir başka etkisini de herhalde en çok sigara tiryakileri bilir. Sigarayı bırakmak istediğinizde ve sigaradan uzak durduğunuzda, beyninizdeki seratonin ve dopamin seviyesi ciddi anlamda azalır. Bu da iştahınızın artmasına neden olur. Yani içmediğiniz her sigara dalı size basküldeki ağırlık olarak geri döner. Peki elektronik sigara bu süreci nasıl etkiler? Elektronik sigara, vücudunuzun nikotin ihtiyacını gidermenin belki de en sağlıklı yollarından birisidir. Vücudunuzun nikotin ihtiyacını karşılamadığınızda vücudunuzdaki endorfin gibi maddelerin seviyesi düşer. Bu da iştahınızın açılmasına neden olur. İştahınızın açılmasıysa kilo almanıza sebep olur. Bu problemin üstesinden gelmek için elektronik sigarayı kullanabilirsiniz. O zaman vücudunuz nikotine ihtiyaç duymayacaktır ve bu da kendinizi daha rahat hissetmenize neden olur.Elektronik sigaralar kandaki gluktoz seviyesini etkilemediği için şeker hastalarınca da rahatlıkla kulllanılabilir.

 

elektronik-sigara-ile-arac-kullanmak-4

E-Likit Aromasının Hakkını Veren Bir Atomizeriniz Varsa Şanslısınız!

 

Eğer siz de sigarayı her bırakmaya teşebbüs ettiğinizde kilo almaktan şikayetçiyseniz ve sık sık bastıran tatlı krizleri ile mücadele edemiyorsanız, bunların üstesinden gelmek için elektronik sigaraları kullanabilirsiniz.

 

Soru Sor, Cevap verelim :)

Yorum Yap